STRONA GŁÓWNA | O FIRMIE | OFERTA | KONTAKT | GALERIA

      <-- powrót

                                                                                     Panorama Leszczyńska 2003.07.24

.................. WZWYŻ to nazwa firmy, która wykonuje usługi w ekstremalnych warunkach na terenie Leszna i całego kraju. To jedyna firma na naszym terenie, którą można polecić do prac, gdzie tradycyjny sprzęt i metody zawodzą. Krótko mówiąc: wejdą wszędzie i zrobią wszystko. Jeśli nie wierzysz sprawdź ich stronę www.wzwyz.com i obejrzyj zdjęcia.

         Rozpoczynaliśmy w latach osiemdziesiątych zdobywając doświadczenia zawodowe podczas prac w Studenckiej Spółdzielni Pracy, malując i konserwując m.in. Hutę Aluminium w Koninie. Fabryką kuchenek Wromet we Wronkach, przygotowując fundamenty pod fabrykę chemiczną w Pobiedziskach. W następnych latach podróżowaliśmy i wspinaliśmy się w wielu krajach świata. Kilka lat temu zdecydowaliśmy się na specjalistyczne usługi wysokościowe. Posiadając uprawnienia wspinaczkowe i zawodowe specjalizujemy się we wszelkiego rodzaju pracach na wysokościach. szczególnie w miejscach trudnodostępnych, wymagających sporych umiejętności wspinaczkowych. Nasi pracownicy posiadają kwalifikacje murarskie, tynkarskie, spawalnicze, malarskie i ciesielskie. Wykonujemy prace wysokościowe z użyciem sprzętu i metod alpinistycznych, obniżając w znaczny sposób koszty związane z np. postawieniem rusztowań. Oprócz prac typowo budowlanych, prac związanych z montażem i demontażem urządzeń na wysokościach, wieszaniem reklam najbardziej chyba znani jesteśmy z wycinki drzew w trudnodostępnych miejscach. Ściśle współpracujemy z Miejskim Zakładem Zieleni w l.esznie, parafiami, zarządcami cmentarzy, dla których wycinamy drzewa tam, gdzie tradycyjne sposoby nie skutkują.

         Właściciel firmy Dariusz Pawlak poza pracą na wysokościach dużo czasu spędza podróżując. Zwiedził prawie cały świat. Najlepiej zna jednak Azję Indie, Nepal. Tajlandię, Malezję, Pakistan. Singapur, po których podróżował łącznie przez siedem lat. Na początku lat dziewięćdziesiątych ponad trzy lata mieszkał z rodzinką w Singapurze prowadząc firmę eksportowo-importową. Dzisiaj, w przerwach pomiędzy pracami, pilotuje wycieczki typu incentive travel, tj. obsługuje wyjazdy sponsorowane przez firmy. Tylko zimą roku 2002/03 był w Tajlandii z Renault, na Malediwach i Sri Lance także z Renault, z Atlasem w Meksyku, z Renault w Laponii u Św. Mikołaja, na safari pod Kilimanjaro w Kenii z firmą Reisio, z Bolsem w Południowej Afryce i Zimbabwe, gdzie latał helikopterem nad wodospadami Wiktorii.

         "Wyjeżdżając łapię równowagę. Z jednej strony ciężka i wytężająca praca na wysokościach z drugiej luksusowe hotele, ekscytujące podróże, nowi ludzie, realizacja pasji, bo będąc absolwentem geografii UAM w Poznaniu zawsze marzyłem o podróżowaniu i wspinaniu. Teraz mam tego wszystkiego w nadmiarze.

         Dariusz Pawlak, mający już 45 lat wciąż pracuje fizycznie, wykonując większość prac i oczywiście się wspina. [...] "Dzisiaj jestem spokojny o przyszłość naszej firmy. Układająca się dobrze współpraca z Zarządcami Nieruchomości w Poznaniu, szeregiem zakładów, które obsługujemy, z zarządcami cmentarzy pozwala jasno patrzeć w przyszłość. Ciągle rozszerzamy ofertę naszej firmy. Od roku, przy pomocy kilku zaprzyjaźnionych inżynierów przeprowadzamy oceny techniczne kominów i innych obiektów, różnymi metodami: z użyciem ultradźwięków, metodą penetracji przy badaniu szczelności, szczegółowe ekspertyzy kominów." "Zawsze przestrzegamy procedur i instrukcji ustalonych te zleceniodawca ze względu na specyfikę naszych prac nie mamy cennika, który odzwierciedlałby w sposób dokładny ceny oferowanych przez nas usług. Każdą pracę wyceniamy oddzielnie i jest to kwestia umowy pomiędzy nami i zleceniodawcą."

      <-- powrót